Hudebně divadelní soubor Richarda Händla
Hudebně divadelní soubor, který vede Richard Händl se specializuje na tvorbu hudebních divadel, kterým v našem prostředí vévodí dvě z nich: Osvobozené divadlo a Divadlo Semafor.

Samozřejmě, že se jedná hlavně o písničky jejich autorů reprezentovaná pro Osvobozené divadlo jmény Jaroslav Ježek, Jiří Voskovec a Jan Werich pro Semafor Jiří Suchý a Jiří Šlitr.

Představení a programy
Programy našich pořadů jsou ke stažení ve formátu obrázků JPG
(kliknout na název pořadu)

Od Osvobozeného divadla k Semaforu
Představení je zaměřeno hlavně na hudbu (písničky) obou uvedených divadel. Historie a teorie jsou v něm zmiňovány neuceleně, ne v chronologii, spíše to jsou zajímavosti, jak třeba vznikla určitá píseň, nebo něco ze života autorů výše uvedených divadel a podobně. Představení tedy nenahrazuje plně výuku v předmětu český jazyk. Je to spíše záležitost hudební výchovy, estetiky a kulturního rozhledu. Délka představení je 75 minut.

Písničky hudebních divadel a kabaretů
Představení chronologicky mapuje tvorbu, zejména písničky, z okruhu českých hudebních divadel a kabaretů. Akcentuje tři zásadní české hudební skladatele písní, - Karel Hašler, Jaroslav Ježek a Jiří Šlitr. Historie a hudební teorie jsou zmiňovány neuceleně, z důvodu omezeného času představení, a zejména s ohledem na udržení pozornosti diváctva. Je to spíše o zajímavostech ze života jednotlivých autorů nebo vzniku některých písní. Představení tedy nenahrazuje plně výuku v oboru českého jazyka. Spíše je to záležitost estetiky, hudební výchovy a celkového kulturního rozhledu. Délka představení je 75 minut.

Česká písnička
Představení má seznámit s přehledem tvorby české písničky v oboru, - populární, taneční, zábavná, bigbeatová, či jak chcete.Chce ukázat její proměnu v běhu času, pestrost, význam pro svoji dobu a samozřejmě i její kvalitu. Hudební teorie a historie jsou zmiňovány pochopitelně neuceleně, z důvodu omezeného času představení a zejména s ohledem na udržení pozornosti diváctva. Představení by mělo působit na estetický rozvoj, hudební a vůbec celkový kulturní rozhled. Délka představení je 75 minut.


Kontakt: Richard Händl, 140 00 Praha 4, Pod Sokolovnou 694/7, divadlo@haendl-richard.cz, telefon 724 330 372
© 2007-2011 Všechna práva vyhrazena